Mapa

Projekt OpenStreetMap

System Tiskel DS dostarczany jest z gotową mapą ulic tworzoną na podstawie danych z projektu OpenStreetMap. Nie ma potrzeby wprowadzania ręcznie do systemu tysięcy ulic. OpenStreetMap to globalny projekt mający na celu stworzenie darmowej ogólnodostępnej mapy Świata. Mapy tworzone są przez użytkowników na podstawie danych z GPS, zdjęć satelitarnych i własnej wiedzy.

Dowiedz się więcej o projekcie OpenStreetMap na oficjalnej stronie.

Jak aktualizowane są mapy?

Mapy w systemie Tiskel aktualizowane są na podstawie zmian wprowadzonych do projektu OpenStreetMap. Zmiany te wprowadzane są zarówno przez społeczność OpenStreetMap jak i przez pracowników korporacji taksówkarskiej. Edycjach map odbywa się przy użyciu oficjalnych programów projektu OpenStreetMap np. JOSM.

Do czego System Tiskel DS wykorzystuje dane z mapy?

System na podstawie danych z mapy przygotowuje bazę adresową miasta i okolic, która potem ułatwia operatorom dyspozytorni przyjęcie zlecenia. Siatka ulic wykorzystywana jest do obliczania odległości taksówek od zlecenia. Wszystkie odległości liczone są z uwzględnieniem rozkładu ulic w mieście. Ponadto mapa wykorzystywana jest do prezentacji taksówek na ekranie monitora w dyspozytorni.