Centralka, połączenia VOIP

System Tiskel DS + centrala telefoniczna

System Tiskel DS współpracuje z centralami telefonicznymi firm Platan, Slican oraz wieloma innymi. Ponadto system współpracuje z profesjonalną centralą telefoniczną Asterisk.

Centrale telefoniczne firmy Platan

Centrale telefoniczne firmy Platan są szczególnie zalecane do współpracy z systemem Tiskel DS. Wspólnie opracowane rozwiązanie pozwala na efektywną obsługę rozmów przychodzących i wychodzących. Jest to połączenie szczególnie polecane przez nas i doceniane przez naszych Klientów.

Zobacz więcej na: www.platan.pl

Asterisk

Innym możliwym rozwiązaniem jest połączenie systemu Tiskel z centralą Asterisk. Asterisk nie jest osobnym urządzeniem, jest to centrala telefoniczna uruchamiana w postaci programu na tym samym komputerze co Serwer systemu Tiskel. Centrala ta może współpracować zarówno z telefonami VOIP jak i z tradycyjnymi telefonami. W przypadku telefonii VOIP nie ma potrzeby inwestowania w sprzęt. Zwykły komputer może działać jako centrala telefoniczna która może prowadzić równolegle kilka rozmów telefonicznych. Ponadto jeśli istnieje taka potrzeba można podłączyć do centrali tradycyjne linie telefoniczne poprzez specjalne karty rozszerzeń instalowane wewnątrz komputera.

System Tiskel DS pozwala na wiele różnych metod konfiguracji, które zazwyczaj dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb klienta.

Przykładowe funkcjonalności

Odbieranie połączeń przychodzących

Nowe połączenie przychodzące może być odebrane przez dowolnego operatora Dyspozytorni. Numer telefonu jest automatycznie rozpoznawany i wykorzystywany w celu przywołania historii zleceń klienta.

Wykonywanie połączeń wychodzących

Operator Dyspozytorni może w prosty sposób oddzwonić do klienta bezpośrednio z Dyspozytorni bez potrzeby ręcznego wpisywania numeru telefonu.

Możliwość równoległego prowadzenia kilku rozmów telefonicznych

W zależności od zastosowanej centrali telefonicznej i podpiętej linii jest możliwe prowadzenie kilku rozmów telefonicznych z jednego numeru telefonu.

Automatyczne, głosowe powiadomienie klienta

System na prośbę taksówkarza automatycznie wykona połączenie do klienta. Po odebraniu przez niego telefonu, odtworzy mu wcześniej przygotowaną wiadomość głosową o oczekującej taksówce.

Możliwość pracy zdalnej

W przypadku zastosowania telefonii VOIP, operator Dyspozytorni może pracować zdalnie. Wykonuje i odbiera połączenia korzystając z laptopa tak jakby był na miejscu, w siedzibie korporacji.