Terminal, wymagania, opis techniczny

Opis

Aplikacja Terminala taksówkarskiego jest narzędziem wykorzystywanym przez taksówkarzy. Aplikacja uruchamiana jest na urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu i systemu pozycjonowania GPS.

Interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny, zmienia się w zależności od tego w jakim stanie znajduje się taksówka. Taksówkarz w danym stanie ma do wyboru tylko te opcje, które są mu potrzebne, dzięki temu Terminal jest bardzo prosty w obsłudze.

Głównym zadaniem aplikacji jest umożliwienie taksówkarzowi kontaktu z bazą dyspozytorską. Taksówkarz poprzez aplikację Terminala dostaje informacje o nowych zleceniach, ogłoszeniach wewnątrz korporacji, prostych wiadomościach tekstowych od innych taksówkarzy lub dyspozytorni, sytuacji w danym rejonie i pozycji innych taksówek. Taksówkarz ma za zadanie w prawidłowy sposób zaznaczać w Terminalu w jakim stanie jest taksówka (wolna, zajęte itd.). Dzięki tym informacjom system jest w stanie określić czy kierowca może podjąć zlecenie.

Taksówkarz loguje się do systemu używając indywidualnego numeru licencji. Wszystkie informacje opisujące danego taksówkarza tj. imię, nazwisko, samochód, preferencje wpisywane są do systemu wcześniej przy użyciu webowego interfejsu zarządzania systemem. Serwer na podstawie numeru licencji rozpoznaje taksówkarza i pobiera z bazy danych istotne informacje.

Wymagania

  • Smartphone lub tablet z systemem operacyjnym Android w wersji 2.1 lub nowszej
  • Wbudowany modem GSM
  • Wbudowany odbiornik GPS
  • Dostęp do Internetu (zalecany pakiet danych około 100MB miesięcznie)

Galeria